denizyolu taşımacılığı | Rota Lojistic

Günümüzde dış ticaret firmalarının en çok ihtiyaç duyduğu alan denizyolu taşımacılığı yapan firmalar olmaktadır. Birçok farklı alanda faaliyet gösteren firmalar genel olarak müşterinin yurtdışına satışını yaptığı ürünleri çok konforlu ve sağlam bir şekilde sevk adresi olan ülkeye ulaştırmaktadır. Bu noktada konteyner taşımacılığı yapan firmalar için en önemli nokta müşterinin hangi destinasyona, hangi cins ürün gönderimi yapacağı konusu olmaktadır.

Tüm özelliklere bağlı olarak konteyner ayarlamaları yapılmakta ve müşterinin mal cinsine, tonajına, ürün kalitesine, gideceği ülkenin uzaklığına bağlı olarak uygun konteyner önerileri sunulmaktadır. Bu anlamda denizyolu taşımacılığı yapan firmalar için birçok özellikte ve farklılıkta konteyner çeşitleri bulunmaktadır. Müşteriye uygun olan DC veya HC seçimleri yapılarak en uygun taşımacılık sağlanmaktadır. 

Denizyolu Taşımacılığı Firmaları

Genel olarak yurtdışına ihracat yapan veya ithalat yapan firmalar yurtdışı ile ürün bazına kontak kurmak için denizyolu yani konteyner taşımacılığında faydalanırlar. 

Peki Denizyolu Taşımacılığı Nedir?

Genelde yurtdışı ticaret yapan firmalar ürünlerini uygun ve güvenilir bir şekilde taşıtmak amacı ile denizyolu taşımacılığını kullanmaktadır. Konteyner ile yurtdışına hem ürün satışı yapılmakta hem de ürün alımı yapılmaktadır. Firmalar için son derece önemli olan denizyolu taşımacılığında birçok farklı seçenek bulunmaktadır. 

Denizyolu Taşımacılığında Bulunan Seçenekler

Firmalar denizyolu taşımacılığından faydalanmak istedikleri noktada; firmamız ile iletişime geçerek gerekli olan tüm hizmetlerimizden faydalanabilirler. Firmamız öncelikle ürün tonajınıza bağlı olarak 20'lik, 40'lık veya 45'lik konteyner seçeneklerini sunmaktadırlar. Bunların yanında gidecek olan ürününün bozulma ihtimali ya da gideceği yerin uzaklığına bağlı olarak dry (normal) ya da reefer (klimalı) konteyner seçeneklerini sunmaktayız.

Firmamız daima en kaliteli ve en uygun fiyatlar ile kaliteli hizmetler sunmaktadır. Müşterilerimiz bu noktada daima en kaliteli ve uygun hizmetleri sağladığımız için bizimle her destinasyonda çalışma sağlamaktadırlar. Buna bağlı olarak müşterilerimizin ürünlerini en sağlam ve zararsız bir şekilde gideceği ülkeye sevk etmek için en doğru denizyolu taşımacılığı yöntemlerini kullanmaktayız.

Denizyolu Taşımacılığının Avantajları

Birçok firma için önem taşıyan denizyolu taşımacılığı hizmetlerimiz aynı zaman da firmalara denizyolu taşımacılığı avantajları sunmaktadır. Bu avantajlar; denizyolu taşımacılığımızın en önemli avantajı çok büyük miktar ve tonajda olan ürünleri uzun mesafelere sahip olan ülkelere taşıma özelliği olmaktadır. Unutulmamalıdır ki Uluslar arası taşımacılığın dünya ticaretindeki  %85 i Denizyolu taşımacılığı ile gerçekleşmektedir.
 
Maliyet olarak düşük olması da bir başka avantajımızdır. Bunun yanında birçok firmanın iş yükünü ortadan kaldırır, tüm yurtdışı taşımacılık işlemlerini uygun fiyatlara en uygun şekillerde yaparak zaman tasarrufu sağlamaktadır. Tüm hizmetlerimizde müşteri memnuniyeti kapsamında çalışır en uygun fiyatları sunarız.

Whatsapp'tan Yazın.