Rota Lojistic: Endonezya Nakliye

17 binden fazla adası ile Hint ve Pasifik okyanusunun hemen yanında yer alan Endonezya, nakliyat süreçleri için çeşitli ulaşım yolları sunmaktadır. Endonezya nakliye hizmetinde denizyolu taşımacılığı ülkenin konumu nedeniyle vazgeçilmez ulaşım yollarındandır. İmalat anlamında adını duyuran ülke sanayileşme anlamında da gün geçtikçe yeniliklere adım atmaktadır. Özellikle ihracat işlemlerinin artması nakliye talebini arttıran bir faktördür. 

Başta palmiye yağı, karanfil ve tarçın ürünlerinin dünyaya ihracatını gerçekleştiren Endonezya, tarım sektöründe oldukça gelişmiştir. Dünyanın pek çok yerinden gelen nakliye araçlarının tekstil, konfeksiyon ve tarım ürünleri için bölgede bulunduğu belirlenmiştir. Taşımacılık hizmetinde kombine çalışmalar oldukça yaygındır. Havayollarının da kullanıldığı güzergâh rotaları eşyaların güvenle istenen noktaya ulaşmasını sağlar. 

Endonezya Nakliye Fiyatları | Rota Lojistic

Günümüzde Endonezya çıkışlı nakliye araçların yanı sıra ülkeye pek çok yerden ürün ithalatı yapılmaktadır. Bu ülkelerden biri de Türkiye'dir. Ticari ve kişiye özel nakliye hizmeti sayesinde ürünler büyük bir hassasiyet ile gerekli yerlere ulaşmaktadır. Taşımacılık hizmeti kullanılan güzergahların başında denizyolu gelmektedir. Mersin gibi liman şehirlerinden kalkan yükler Endonezya'nın liman kıyılarına hızlı bir şekilde ulaştırılır. 

Büyük ve küçük ölçekli yüklerin uygun fiyatlarla Endonezya ülkesine ulaştırılması Rota Lojistik aracılığıyla gerçekleşir. Ülkenin madencilik, sanayi ve ticari anlamda göstermiş olduğu büyümenin yanı sıra petrol ihracatının yarısı da burada gerçekleşir. Bu nedenle oldukça önemli olan Endonezya nakliye firmaları günümüzde bu faktörlerden etkilenmiştir. Talebin artması belli sorunlara neden olmuştur. Sorunların önüne geçmek için çözüm yolları oluşturulmuştur. Bunlardan biri müşterilerin anlaşmış olduğu firmaların resmî kurumlar tarafından onaylanmış olması gerektiğidir. 

Rota Lojistic Endonezya Nakliye Hizmeti 

Endonezya konumu itibari ile ulaşması oldukça zor bir güzergaha sahiptir. Bu sebeple taşımacılık işlemini yapacak ekibin deneyimli olması gerekir. Rota Lojistik alanında uzman çalışanları ile ürünlerin ekspertizini yaparak sorunları en aza indirmeyi amaçlamıştır. Nakliye hizmetinde ilk olarak güzergâh belirlenmelidir. Ürünlerin hangi tür yoldan Endonezya'ya ulaşacağı pek çok faktörü etkiler. Örneğin Ürün paketleme işlemi seçilen yola göre değişir. 

Karayolu, denizyolu ve havayolunun kullanıldığı Endonezya nakliye en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Güvenilir ve doğru adresin yeri olan Rota Lojistik yılların verdiği deneyim ile size her türlü kontrol mekanizmasını sağlamaktadır. Nakliyatın ne zaman nerede başladığını ve güzergahını tek bir hareketle görebilirsiniz. Ayrıca Rota Lojistik tarafından gerçekleştirilen nakliyeler resmî kurumlar tarafından onay alınmıştır. 

Gelişen teknoloji ile birlikte araçların düzenlenmesi gıda ürünleri için avantaj sağlamıştır. Frigofrig olarak adlandırılan araçların içerisi soğutucularla kaplıdır. Frigo nakliye hizmeti bahsedilen teknolojik yapısı sayesinde kozmetik, gıda ve ilaç gibi bozulabilecek ürünlerin taşımacılığında kullanılır. Yiyeceklerin aşırı soğuk ve sıcağa karşı koruyan özel araçların yardımı sayesinde insan sağlığını tehdit edecek herhangi bir durum oluşmaz. Araçların sıcaklık değeri 18 ila -26 santigrat derece soğutucular ile kaplıdır. 

Frigo taşımacılıkta aracın sıcaklığını ürüne göre ayarlayarak en uygun ortam oluşturulur. İklim kontrollü taşımacılık olarak da bilinen frigo uzak güzergahlar için çeşitli avantajlar sunmuştur. Yaz ve kış ayları için değiştirilen sıcaklık ayarı yiyecekleri ilk gün gibi taze tutar. Rota Lojistik Endonezya nakliye hizmetinde bahsedilen teknolojiyi araçlarında kullanmaktadır.

Endonezya Denizyolu Nakliye 

Endonezya Türkiye arasında yapılan nakliye işlemlerinin güzergahlarında denizyolu her zaman yer almaktadır. Bazen karayolu ile başlayan güzergâhlar devamında tekrar gemi üzerinden devam eder. Kombine çalışmalarda karayolunun tercih edilmesinin birden fazla nedeni vardır. Güvenilir ve az maliyetli olması bu nedenler arasında yer alır. Devamında gelen denizyolu taşımacılığında EUR Dolaşım Sertifikası gerekmektedir.

Endonezya denizyolu nakliye hizmetinde ürünler belirli ölçüdeki konteynerler ile taşınmaktadır. Mersin limanına gelen yükler daha öncesinde deniz taşımacılığı için özel olarak paketlenir. Ardından etiket numaraları verilen ürünler belirlenen boş konteynerlere yüklenir. Gidecek olan yük gemisine araç yardımıyla yerleştirilen konteynerlerin dışı oldukça dayanıklıdır. Eşyaya herhangi bir zarar gelmeden işlem gerçekleşir.  

Banjarmasin ve Panjang gibi Endonezya liman bölgelerine gelen gemi dağıtım alanlarına araçlarla taşınır. Anlaşmış olduğunuz acenteler yardımıyla ürünler kapıda teslim hizmeti verebilir. Rota Lojistik sayesinde bu ayrıcalıklardan yararlanabilir ve istediğiniz şekilde teslimatınızı takip edebilirsiniz. 

Endonezya Gemi Nakliye 

Endonezya nakliye hizmetinde yukarıda bahsedildiği gibi kombine taşımacılık kullanılabilir. Kombine taşımacılık hizmetlerinin en sık kullanılan güzergahı karayolu artı denizyoludur. Karayolu üzerinden Singapur ülkesine gelen nakliye araçları burada taşımacılığı gemilere bırakır. Bundan önce ürünler gemiler konteynerler yardımıyla yüklenir.

Denizyolu üzerinden yapılan Endonezya taşımacılığının avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Ucuz olması, ağır yüklerin taşınması, diğer araçlara göre yük kapasitesinin oldukça yüksek olması olumlu yönlerindendir. Ayrıca Rota Lojistik sayesinde sigortalı taşıma hizmeti seyahat sırasında oluşan zararların müşteriyi mağdur etmeden telafi edilmesi avantajlar arasında yer alır. 

Endonezya Gemi Nakliye hizmetinin olumsuz yanlarından bazıları hala devam eden korsan saldırılarıdır. Fakat uluslararası sahil güvenlik ekipleri sayesinde bu sorun günümüzde azalmıştır. Gemi nakliye hizmetinde kalkış ve varış süresi değişkenlik gösterebilir. Bunun sebebi hava koşulları ve limanlarda bekleme süreleridir. Ürünlerin konteynerlere oradan gemilere yüklenmesi teslimat süresinin gecikmesine neden olur.

Endonezya Nakliye Fiyatları 

Piyasanın değişken durumu nakliye fiyatlarını da etkilemiştir. Dolar üzerinden yapılan taşımacılık işlemleri ülkemizde de ücret bakımından net bir fiyat ortaya koymamaktadır. Endonezya Nakliye Fiyatları ürünün boyutu, ağırlığı, kullanılan güzergâh ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Örneğin denizyolu üzerinden yapılan taşımacılık ile denizyolu, karayolu ve havayolunun bir arada bulunduğu kombine taşımacılık farklı fiyat vermektedir.

Maliyet bakımından en uygun yol denizyoludur. Ek olarak Singapur karayolunda parsiyel taşımacılığı seçerek de ücreti düşürebilirsiniz. Parsiyel taşımacılık farklı göndericilerin ürünleri toplanır ve aynı bölgeye gitmek için bir araca yüklenir. Singapur ülkesindeki limanlara getirilen ürünler buradan gemilere yüklenerek Endonezya doğru yola çıkar. 

Jakarta Parsiyel Nakliye 

Jakarta, Endonezya ülkesinin başkenti olarak bilinir. Uzun yıllar sömürge altında olan ülke şimdilerde petrol, ithalat ve ihracatta gelişmeye başlayan ülkeler arasında yerini almaktadır. G20 ülkelerinden olan Endonezya'ya dünyanın her yerine nakliye hizmeti verilir. Rota Lojistik bu anlamda iki ülke arasında köprü kurmaya devam etmektedir. Devam eden çalışmaların yanı sıra taşımacılıkta kullanılan araçlar da önem kazanmıştır. 

Karayolu taşımacılıkta kullanılan parsiyel ve frigo taşımacılık Endonezya nakliye hizmetinde de kullanılır. Ürününüzün metreküp hesabına göre verdiğiniz fiyat parsiyel taşımacılığı oluşturur. Yani nakliyeye verdiğiniz parça kadar ödeme yaparsınız. Dünyanın gelişmesi ile birlikte araçların elektrikli teknolojiye geçişi de hızlanmıştır. Doğa dostu araçların yanı sıra gıda sektörü için önemli adımlar atılmıştır. İçten soğutmaya sahip araçlar ürünleri koruyarak çürümeleri engeller. Bu hizmet ise frigo taşımacılık olarak adlandırılır.

Endonezya Nakliye Firmaları 

Türkiye Endonezya arasında gerçekleşen nakliye hizmetlerinin yanı sıra ticari anlamda ithalat ve ihracat işlemleri de Rota Lojistik tarafından gerçekleşir. Amaç uygun fiyatlarla en güvenli ve hızlı yollardan teslimatınızı belirlenen yerlere ulaştırmaktır. Fiyat performans olarak piyasada en uygun ücretlendirme skalasına sahip olan firma sizlere çeşitli avantajlar sunar. Müşterisi ile birebir iletişim halinde olan firmaya web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sorularınız için gerekli iletişim bilgileri de anasayfada yer almaktadır.

Endonezya Konteyner Limanları

  • Cilacap konteyner limanı 
  • Cirebon konteyner limanı 
  • Jakarta konteyner limanı 
  • Semarang konteyner limanı 
  • Surabaya konteyner limanı 
  • Palembang konteyner limanı 
  • Kupang konteyner limanı 

Endonezya Türkiye arasında parsiyel taşımcılıkta kullandığımız liman Jakarta limanıdır. Diğer limalar da servisimiz bulunmaktadır.

Whatsapp'tan Yazın.