Rota Lojistic: Tunus Nakliye

Tunus, Afrika'nın kuzeyinde yer almaktadır. Cezayir ve Libya ile sınır komşusudur. Sahra Çölü ülkenin güneyinde bulunmaktadır. Tunus, ulusal tutarlılığı sağlamak için sömürge öncesi dönemlerden beri üniter bir devlet olmuştur. Ülke 163.610 km2'lik bir alanı kaplar ve 12,26 milyon kişilik nüfusa sahiptir. Resmi dil Arapçadır, iş hayatında Fransızca konuşulur ve Berberi de yaygındır. Tunus Dinarı (TND) resmi para birimidir. Tunus'un saat dilimi GMT +1:00 şeklindedir.

Tunus, farklı taşıma yöntemleri kullanılarak nakliye imkanına sahip bir ülkedir. Uluslararası lojistik olarak kullanımı birçok yatırımcının ilgisini çekmektedir. Bu nedenle Tunus nakliye firmalarına olan talep her geçen gün artmaktadır. Tunus topraklarının %55’i tarıma elverişlidir. Genel olarak tarım denilince akla gelen ülkelerden biridir. Zeytin yetiştiriciliği ile adını duyurmuştur ve buradan dünyanın dört bir yanına zeytin ve mamulleri ihraç edilmektedir. Tunus ihracat ve ithalat ürünlerinin taşınma işlemleri sırasında sıklıkla denizyolu taşımacılığı yoluyla hizmet almaktadır. Ürünlerin, ülke limanlarından dışarıya veya ülkeye girişleri gemi nakliyesi aracılığı ile yapılmaktadır.

Tunus ile Türkiye arasındaki mesafe karayolu olarak uzaktır. Akdeniz’e kıyısı bulunması iki ülke arasındaki ticaret için oldukça avantajlı bir durumdur. Dost ülke olan Tunus ile çeşitli siyasi birliklerde bulunulması nakliye fiyatlarının düşük olmasını sağlamaktadır. Tunus deniz aşırı bir ülkedir bu sebeple ülke olarak buraya yaptığımız ticari mal gönderimi genellikle denizyolu nakliyesi yoluyla gerçekleşir. Türkiye’den çıkan gemiler hızlı ve güvenli bir şekilde Akdeniz’i geçerek Tunus’a ürünlerinizi ulaştırmaktadır. Tunus’tan gönderilen malzemeler de aynı şekilde Türkiye’ye ulaştırılmaktadır. 

Rota Lojistic Tunus Nakliye Hizmeti 

Rota Lojistik, %100 müşteri memnuniyet garantisi vererek Tunus nakliye hizmetini siz kıymetli müşterilerine sunmaktadır. Tunus, denizyolu taşımacılığı yönünden gelişmişliği ve işlek güzergahı ile bilinmektedir. Bu nedenle lojistik operasyonların birçoğu denizyolu ile gerçekleştirilmektedir. Tunus’tan getirmek veya Tunus’a göndermek istediğiniz ürünlerin nakliye işlemlerinde herhangi bir problem yaşamamak için sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 

Rota Lojistik, sizlere tüm süreçler esnasında kaliteli, hızlı ve güvenli şekilde hizmet sunmaktadır. Uzman kadromuz ile profesyonel şekilde çalışmalar yapılmaktadır. Her bütçeye uygun fiyatlar, hasarsız ve hızlı teslimat için kısa sürede bizimle iletişime geçerek hizmetimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Tunus nakliyesinde önemli işlere imza atmakta olan firmamız, başarılı işleri ile kendini geliştirmeye devam etmektedir. Rota Lojistik’te Tunus nakliye fiyatları, kullanılan nakliye türüne, araca, taşınan ürünün hacmine, sayısına ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. 

Tunus Gemi Nakliye Hizmeti

Şirketimiz, denizyolu nakliyesinde oldukça gelişmiştir ve ortaya koyduğu performansla da bunu kanıtlamaktadır. Tunus gemi nakliyesinde de başarılı işler gerçekleştirmektedir. Tunus’a teslimatı yapılacak ürünler, Türkiye’de bulundukları yerden kara araçlarıyla teslim alınmaktadır. Bu araçlardaki yükler en yakın limanlardan konteynerler ile gemilere aktarılmaktadır. Gemilerden sonra ise denizyolu ile Tunus limanlarına teslimatı yapılmaktadır. Güvenilir hizmet politikası ve müşteri memnuniyeti ile kaliteli işler yapmak temel prensibimizdir.

Tecrübe, paha biçilemez değerlerden biridir. Çalışanlarımız oldukça tecrübeli, nakliye işine yıllarını vermiş işinin ehli kişilerden oluşmaktadır. Değerli müşterilerimize istedikleri hizmeti sunmak esas amaçlarımızdandır. Talep ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda firmamızı geliştirmeye devam etmekteyiz. Tunus ile Türkiye arasındaki nakliye maliyetleri gelişen lojistik faaliyetler sayesinde düşüktür. Tunus gemi nakliye ve fiyatları, verdiğimiz kaliteli hizmete göre oldukça ekonomiktir ve her bütçeye uymaktadır. Göndermek istediğiniz ürünlerinizi birçok yolla sorunsuz, güvenli ve hasarsız teslim edilmesini istiyorsanız Rota Lojistik firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Tunus Parsiyel Nakliye Hizmeti

Rota Lojistik olarak müşterilerimize Tunus parsiyel nakliye hizmeti vermekteyiz. Parsiyel kelimesi parça, lokal ve bütün olmayan anlamına gelmektedir. İnsanların istek, talep ve beklentilerinin farklılaşması, lojistik sektöründe hızlı değişikliklerin olması esnek çözümlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Parsiyel nakliye, bir siparişin birden fazla sevkiyatta teslim edilmesidir. Kısaca açıklamak gerekirse bir müşteri birden fazla ürün satın aldığı zaman bunların hepsi bir kerede değil, birden çok gönderide iletilir. 

Parsiyel, müşterilerin beklentilerini en uygun biçimde karşılanabilmesi için geliştirilen taşımacılık yöntemlerinden biridir. Genellikle denizyolu, karayolu, havayolu ve demiryolu aracılığıyla parsiyel taşımacılık gerçekleştirilmektedir. Tunus’a göndermek istediğiniz yükler fazla değil ve bir konteyneri doldurmuyorsa Tunus parsiyel nakliyeyi tercih edebilirsiniz.  Çıkış günlerinin sıklığı nedeniyle parsiyel nakliye, diğer nakliye metotlarına kıyasla çok daha esnektir. Yükler, tayin edilmiş zaman dilimlerinde kolay bir şekilde alıcıya teslim edilmektedir. Firmamızı tercih edenler avantajlarımızdan yararlanabilmektedir.  

Tunus Nakliye Firmaları 

Günümüzde Tunus nakliye firmaları yoğun olarak talep görmektedir. Uluslararası lojistik ciddiyet gerektiren bir sektördür. Ülkelerin birçoğunda karşımıza çıkan prosedürler bulunmaktadır. Hava yolu taşımacılığı yüksek maliyetinden dolayı pek tercih edilmemektedir. Tunus’ta Bizerte, Sfax, Tunis, Sousse vb. limanları vardır ve buraya genelde denizyolu ile taşımacılık yapılması tercih edilmektedir. Rota Lojistik ile iletişime geçerek süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. Hızlı ve pratik bir şekilde prosedür aşamasını halledebilirsiniz. Firmamız sayesinde tüm çetrefilli ve sıkıntılı süreç basite indirgenmektedir. Böylece uluslararası nakliye işleriniz herhangi bir aksaklığa uğramadan devam edecektir.

Tunus nakliye firmaları arasında yer alan Rota Lojistik firmamız evrak takibi, gümrükleme hizmetleri ve birçok aşamada kaliteli çalışmalar yaparak değerli müşterilerinin yanında yer almaktadır. Uluslararası lojistik hizmetleri sürecinde onlarca prosedür ve izin gerekmektedir. Özellikle nakliyesi yapılan ürünler tehlike ise bu süreç daha uzun ve zor geçmektedir. Gerekli olan tüm izinler alınarak uluslararası nakliye yapmak önemlidir. Aksi takdirde devlet yetkilileri tarafından çeşitli cezalara çarptırılmak ve engellere takılmak mümkündür.

Tunus Frigo Nakliye 

Frigo nakliye, soğutulmuş malların bir yerden başka bir yere taşınması işlemidir. Bu süreç kara, hava veya deniz taşımacılığı yoluyla gerçekleştirilebilir. Soğutulmuş ürünler, kaliteyi korumak için belirli bir sıcaklıkta tutulması gereken gıda veya ilaçlar gibi tipik olarak çabuk bozulan ürünlerdir. Bu malları gönderirken, yolculuk boyunca uygun sıcaklıkta kalmalarını sağlamak için özen gösterilmelidir. Bu, özel soğutmalı konteynerler, soğutuculu römorklar ve kamyonlar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu alanda varlığını sürdüren Rota Lojistik firmamız, müşterinin frigo nakliye beklentilerini en iyi biçimde karşılamak için tüm çalışmalarını titizlikle yürütmektedir.

Herhangi bir ülkenin ihracat ve ithalat faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için frigo nakliye hizmetlerine ihtiyaç vardır. Rota Lojistik olarak firmamız Tunus frigo nakliye hizmeti sağlamaktadır. Sorunsuz bir biçimde gıda ürünlerinin alıcılarına gönderimini gerçekleştirmektedir. Nakliye süreçlerinin her aşamasında müşteriler bilgilendirmekte ve destek verilmektedir. İşinin ehli olan kişiler ve donanımlı araçlar tarafından nakliye faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Taşınan ürünlerin bozulması ve raf ömürlerinin kısalması gibi olumsuz durumların oluşmasının önüne geçilmelidir. 

Frigo nakliye, 18 ‘den -26 santigrat dereceye kadar ayarlanabilir soğutucu sistemli araçlar ile yapılmaktadır. Frigorifik kamyonlardaki frigorifik konteynerler en az bir bölmeye sahiptir. Bazı durumlarda, üç bölmeye kadar sahip olabilirler. Dayanıklıdırlar ve yapısal olarak zorlu koşullara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Sıcaklığa veya neme karşı hassas olan yükün, onu koruyan ekipmanlarla taşınması gerekir. İster temel donma korumasına ister taze veya donmuş ürünler için hassas soğutmaya ihtiyacınız olsun, ürünleri güvende tutan sıcaklık kontrollü römorklar ve konteynerler kullanılmaktadır. Rota Lojistik olarak Tunus frigo nakliye hizmeti sağlamaktayız. 

Tunus Konteyner Limanları 

  • Bizerte konteyner limanı
  • Rades konteyner limanı
  • Sousse konteyner limanı
  • Sfax konteyner limanı

Her hafta düzenli olarak Tunus Rades limanı'na parsiyel çıkışlarımız devam etmektir.

Whatsapp'tan Yazın.