Mısır Nakliye

Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği konumda bulunan Mısır ticari olarak gelişen ülkeler arasında yer alır. Nil Nehri boyunca uzanan yerleşim yerleri tarım anlamında da ülkeye ekonomik katkı sağlar. İhracatta ve tekstil sektöründe gelişen ülke, petrol bakımından oldukça zengin bir alt yapıya sahiptir. Rota Lojistik Mısır nakliye hizmeti sayesinde köprü görevini üstlenmektedir. Türkiye ve Mısır arasında olan alışverişlerin sorunsuz gerçekleşmesi için kişi anlaştığı acenteyi dikkatli seçmelidir. 

Rota Lojistik bünyesinde gerçekleşen taşıma işlemleri deneyimli kadrolar tarafından yürütülür. Uluslararası lojistik hizmetinin yanı sıra sunulan sigorta, ürünün güvenliğini koruma altına almaktadır. Resmi olarak onaylı olan nakliyat işlemleri büyük bir titizlikle gerçekleştiği için tercihlerin başında Rota Lojistik yer alır. 2016 yılından bu yana gösterilen titiz çalışma günümüzde hala devam etmektedir. 

Rota Lojistik Mısır dahilinde Endonezya, Singapur, Kuveyt, Ürdün, Umman gibi pek çok ülkeye nakliye hizmeti vermektedir. Bunlara ek olarak havayolu, karayolu ve denizyolu nakliye güzergahları ile müşterisine çeşitli yollar sunar. Müşteri genellikle ücretlendirme açısından işi ele alır. Taşımacılıkta en uygun yöntem denizyolu olarak bilinir. Gümrük süreçlerine gerek olmadan malzeme başka ülkelere taşınabilir. Fakat bunun için de ATR ve EUR dolaşım sertifikası gereklidir. 

Ülkemiz ile dostane ilişkiler içerisinde olan Mısır'la her yıl yoğun bir etkileşim kurulur. Türkiye'nin ihracatının belli bir kısmını alan Mısır'a karadan ulaşım imkânı sağlanabilir. Küçük ve büyük ölçekli her alandaki şirketin ticaret yaptığı ülkeye düzenli olarak nakliyatlar gerçekleştirilir. Yapılan nakliyatlar son teknoloji araçlar yardımı ile tamamlanır. Rota Lojistik başta olmak üzere günümüzde pek çok firma Mısır nakliye hizmeti vermektedir. Verilen hizmetler karşılığında oluşturulan fiyatlandırma dolar üzerinden yapılmaktadır. 

Mısır Nakliye Yöntemleri

Mısır Arap Cumhuriyeti olarak bilinen ülkenin başkenti Kahire'dir. Ülkenin kendisine yetecek petrolü olmasından dolayı fiyatlar oldukça uygundur. Farklı binaları ve yapıları sayesinde turist bakımından da yoğun bir ülkedir. Bulunduğu konum sebebiyle önemli olan Mısır, Arap ülkeleri arasında yerini almıştır. Türkiye ile arasında olan bağlantılar iki ülkenin iyi anlaştığına işarettir. 

Türkiye ve Mısır arasında olan bu anlaşma sayesinde ticaretin artması bu alanda özel planlamalara neden olmuştur. Sektörün ileri gelenlerinin oluşturduğu ticaret ağı sayesinde ülkeler arası kazan kazan durumu söz konusudur. Bu işin içerisinde olan nakliye şirketleri de üzerlerine düşen payı almıştır. Nakliye şirketlerinin gün geçtikçe kendini geliştirmesi sayesinde ekonomik kazançlarda da artış sağlanmaktadır. 

Mısır nakliye hizmeti veren Rota Lojistik'in asıl amacı müşteri memnuniyetidir. Yedi yılın verdiği deneyim ile ayrıcalıklardan yararlanmak isteyen müşterisiyle birebir iletişim halindedir. Ülkede bulunan Nil Nehri gemilerin uğrak mekanları arasında yer alır. Sudan, Güney Sudan ve Uganda ülkelerine kadar ulaşan nehir ticari anlamda önem kazanmıştır. 

Mısır Karayolu Nakliye 

Mısır nakliye hizmetinde kullanılan karayolu taşımacılık ucuz olması sebebi ile sıkça tercih edilir. Kadromuz tarafından gerekli kontrollerden geçen ürünler gümrük alanlarından geçebilmek için belli evraklara ihtiyacı vardır. Proforma fatura, Navlun fatura ve Konsolosluk faturası gerekli olan belgeler arasında yer alır. Ayrıca dolaşım belgesi ve ticari faturada istenen evraklardandır. 

Rota Lojistik ekipleri tarafından ekspertiz edilen ürünler ambalajlanmak üzere diğer gruba yönlendirilir. Eşyaya uygun paketleme işlemi sonrası etiketleme aşaması gelmektedir. Etiketlenen paketlerin taşınıp özel araçlara yerleştirilmesi de tecrübe sahibi ekip tarafından gerçekleştirilir. Mısır karayolu nakliye sürecinde birden fazla kontrol mekanizması sorunları en aza indirmiştir. 

Mısır Denizyolu Nakliye 

Karayolu taşımacılığın yanı sıra Mısır nakliyat sürecinde denizyolu da kullanılmaktadır. Liman şehirlerimizden olan Mersin'den kalkan ürünler ilk önce konteynerlere yüklenir. Dikdörtgen prizma şeklinde olan konteynerler yük taşıma kapasitesi sayesinde müşteriye ve hizmeti verene büyük fayda sağlamaktadır. Mersin gibi illerimizden kalkan gemiler Mısır'ın İskenderiye liman şehrine gelir. Buradan istenen yerlere karayolu veya direk Nil nehri üzerinden Buheyre'ye ulaştırılır. 

Mısır denizyolu nakliye hizmeti diğer güzergahlara göre pek çok avantajı beraberinde getirir. Gemilerin boyut olarak büyük olması götürülen eşya sayısının dert olmasını ortadan kaldırır. Darbelere karşı oldukça dayanıklı olan konteynerlere yüklenen araçların güvenliği sigorta hizmeti ile sağlanır. 

Mısır Parsiyel Nakliye 

Parsiyel taşıma süreci karayolu üzerinden gerçekleştirilir. Aynı güzergaha giden farklı kişilerin ürünleri bir araca yüklenerek istenen yere ulaştırılır. Maliyet açısında uygun olan parsiyel nakliye müşterilerin sıklıkla tercih ettiği taşıma türlerindendir. Bunun yanı sıra ağır yük taşımacılığı karayolu nakliyatının bir parçasıdır. Alışılmışın dışındaki tonlarca ağırlıktaki eşyaların taşınmasını sağlar. 

Mısır Parsiyel Nakliye hizmetinde kullanılan Rota Lojistik araçlarının boyutları değişiklik göstermektedir. Metreküp hesabına göre müşteriye fiyat listesi çıkaran ekipler eşya hacmini ön planda tutmaktadır. Ağırlığın yanı sıra ürünün kapladığı yer de ücretlendirmeyi belirleyen en önemli faktördür. Komple taşımacılığa göre daha zorlu olan parsiyel taşımacılık oldukça özen gerektiren bir süreçtir. 

Türkiye Mısır Nakliye Fiyatları 

Rota Lojistik tarafından belirlenen Mısır nakliye fiyatları müşterilerin bütçesine göre düzenlenir. Kullanılan güzergâh, eşyanın boyutu, gidilecek yer fiyatı etkileyen faktörlerden yalnızca birkaçıdır. Bunlara ek olarak kombine taşımacılık olarak bilinen denizyolu, karayolu ve havayolunun ikisinin veya üçünün bir arada bulunduğu nakliye işlemleri de ücreti etkiler. 

Türkiye Mısır nakliye fiyatları denizyolu güzergahında limanlara göre değişiklik gösterir. Ücretlendirme sistemi taşımacılıkta kullanılan yola göre değişir. Bunun yanı sıra piyasanın hareketliliği nakliye şirketlerini de etkilemiştir. Bu nedenle kesin bir ücret söylemek mümkün değildir. Gerekli bilgilendirme için Rota Lojistik web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Mısır Frigo Taşımacılık 

Gıda sektörüne damgasını vuran son teknoloji araçlar ülkelere arası taşımacılığa yeni bir çağ açmıştır. Özel olarak üretimi gerçekleştirilen araçların içerisindeki ısıtma ve soğutma sistemleri gıdalar için en uygun ortamı oluşturur. Başta kırmız ve beyaz et olmak üzere pek çok yiyeceğin ülkeler arasında nakliyatı frigo taşımacılık ile gerçekleşir. 

Mısır frigo taşımacılık diğer bir adıyla frigorifik nakliyat içerisinde gıda haricinde ilaç ve kozmetik ürünler de taşıyabillir niteliktedir. Sıcaklık dereceleri 18 ila -26 arasında değişiklik göstermektedir. Dışarıdan ayarlanabilir olması Mısır ve Türkiye arasındaki gıda alışverişini sağlamaktadır. Rota Lojistik olarak frigo taşımacılıkta göstermiş olduğumuz titizlik şu anda devam etmektedir. Özenle paketlenen yiyecek ve ilaçların bozulmasını engellemek amaçlarımız arasında yer almaktadır. Bu işlemler gerçekleşirken Rota Lojistik tarafından oluşturulan sistemden ürünü kontrol edebilirsiniz.

Mısır Nakliye Süreleri 

Kuzey Afrika ve Asya arasında yer alan ülkeye tahmini varış süresi 12 ila 15 gün arasında değişiklik gösterir. Ülkemizden düzenli olarak gerçekleşen Mısır seferleri Rota Lojistik tarafından ayarlanır. Belirlenen illerden kalkışı saati ile müşteriye bildirilir. Bazen gecikmeler ve aksamalar olabilir. Bu süreçte telefonunuza veya mail adresinize gerekli duyuru yapılacaktır.

Mısır nakliye süreleri anlaşmış olduğunuz firmaya göre değişiklik gösterebilir. Rota Lojistik tarafından verilen hizmetlerde bilgilendirme birebir yapılır. Bunun yanı sıra nakliyat sırasında olası zararlar sigorta işlemi nedeniyle sorun çıkmadan tamamlanır. Müşteriyi mağdur etmeden sürecin tamamlanması için profesyonel ekiplerimiz sürekli iletişim halindedir. Rota Lojistik eşyalarınızın güvenliğini teminat altına alır. Ayrıca ekibimiz sizlerle süreç boyunca iletişim halinde olacaktır. Detaylı bilgilendirme için web sitemizi ziyaret ederek tahmini fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Mısır Konteyner Limanları 

  •  Damietta konteyner limanı
  •  Port Said konteyner limanı
  •  Suez Canal konteyner limanı
  •  Alexandria konteyner limanı ( İskenderiye)
  •  Ain Sokhna konteyner limanı
  •  Ain Sukhna konteyner limanı

Mısır konteyner limanlarının arasında parsiyel servisimiz (LLC) Alexandria limanıdır.

Whatsapp'tan Yazın.