Singapur Nakliye

Malay yarımadasının güneyinde yer alan Singapur batıda Malakka boğazı ile pek çok ticari nakliyatın yapıldığı bir şehir devletidir. Güney kısmında yer alan Endonezya'ya bağlı Rian adalarıyla çevresi sularla kaplıdır. Bu sebeple denizyolu ulaşım ve taşımacılığı önemli hale getirmiştir. Kullanım bakımından oldukça elverişli olan limanları Singapur nakliye hizmetinde aktif rol oynar. 

Singapur şehir devletinde ekonomi ticarete dayanır. Ek olarak imalat anlamında da oldukça mesafe kat etmiştir. Ülke gemi yapımı, elektronik alet, tekstil ve kereste üretiminde ihracat yapmaktadır. Yapılan araştırmalara göre tarımın ekonomiye %2'lik bir katkısı bulunmaktadır. Buna rağmen Singapur gıda üretiminde de gelişme göstermiştir. 

Kuzeyinde Malezya güneyinde Endonezya ülkeleri arasına sıkışan Singapur ada devletleri arasında yer alır. Bu sebeple çevresi boğazlarla çevrilidir. Deniz ticareti ve ulaşımı olarak oldukça gelişmiş olan Singapur Limanı dünyanın en yoğun ikinci limanı olarak kabul edilmiştir. Liman, 123 ülkeye olan bağlantısının yanı sıra 600 liman kıyısıyla etkileşim halindedir. 

Ülkemiz ve Singapur arasında köprü görevi gören Rota Lojistik uygun fiyatlarla teslimatınızı güvenle istenen yer ulaştırır. Engebeli yollara rağmen paketleme sırasında gösterilen titizlik sayesinde ürüne herhangi bir zarar gelmez. Kapıda teslim edilen ürün alıcıya güvenle ulaşır. Taşıma esnasında oluşabilecek sorunlar için sigortalı hizmet sunan firmamız Singapur nakliye çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. 

Lojistik anlamda profesyonel çalışmalarında güzergâh olarak farklı yollar kullanılır. Bunlar denizyolu, karayolu ve havayoludur. Türkiye'den Singapur'a giden nakliye firmaları genellikle karayollarını tercih etmektedir. Ucuz olması şirketlerin bu alana yönelmesine neden olmuştur. Her boyutta araç hizmeti sayesinde Rota Lojistik tercihlerin başında yer almaktadır. 

Singapur Nakliye Hizmeti 

Singapur nakliye hizmetinde kullanılan karayolu taşımacılığı aktarma yapmadan teslimatınızı ulaştırır. Hızlı ve ekonomik olması bu güzergahın tercih edilmesine sebep olmuştur. Türkiye'de İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerden başlayan nakliye hizmeti Johor boğazından geçerek Singapur'a ulaştırılır. Boğaz Malezya ve Singapur arasında doğal bir ayrımı gerçekleştirir. İsmi Malezya'nın başkentinden gelmektedir. 

Singapur'un çevresinde bulunan boğazların ticaret anlamında ülkeye pek çok desteği bulunmaktadır. Petrol rafinelerinin dünyanın birçok yerine dağıtılması deniz ulaşımı gelişmiş olan Singapur için oldukça kolay hale gelmiştir. Yalnızca ihracat ve ithalat için değil turizm açısından da oldukça yoğun bir ülkedir. Yılda ortalama 6,5 milyon yolcu taşıyarak sektörde adını duyuran bir ülke haline gelmiştir. 

Rota Lojistik eşyaların Singapur'a taşınmasında belirli aşamalar oluşturmuştur. İlk olarak sipariş işleme olarak bilinen ürünün kayıt altına alınmasıdır. Tedarik zincirinin ilk aşaması olarak bilinir. Ardından stok yönetimi yer alır. Burada taşınacak ürünün tedariği gerçekleşir. Ürünler firmanın eline ulaşınca paketleme ve etiketleme işlemleri başlar. Bu işlemin sonunda gemiyle taşınacak yükler konteynerlere yüklenir ve gemiye bırakılır. Karayolu ile gönderilecek yükler ise uygun ambalajlama gerçekleştikten sonra nakliye araçlarına yerleştirilir. 

Singapur Nakliye Firmaları 

Ülke bazında yaptığı çalışmalarla ön plana çıkan Rota Lojistik uluslararası ölçekte pek çok işe imza atmıştır. Gelişmiş teknolojik araçlarının yanı sıra şirketlerin nakliye anlamında 2016 yılından beri tereddüt etmeden seçtiği bir firma haline gelmiştir. Ekip kadronun tecrübelerinin yanı sıra uzman kişilerden alınan tavsiyelerle yoluna devam etmektedir. Kapıda teslim imkânı yorulmadan teslimatınıza ulaşabilirsiniz. 

Küçük büyük fark etmeksizin farklı alanlarda pek çok şirket ihracat süreçlerinde firmamızın desteğini almaktadır. Özel ambalajlar ile çevrelenen ürün sıcak ve soğuk havalara karşı oldukça dayanıklıdır. Karayolu üzerinden gerçekleşen frigo nakliyat gıdaların taşınmasında imkanlar sunmuştur. Başta meyve, sebze, kırmızı ve beyaz et taşımacılığı olmak üzere ilaç sektöründe de frigorifik araçlar kullanılmıştır. Singapur nakliye hizmetinde de kullanılan bu araç içerisinde soğutma ve ısınma sistemi bulunan fiber kasalı özel bir araçtır. Frigorifik araçların sıcaklık değerleri ayarlanabilir bir yapıya sahiptir. 

Singapur Parsiyel Nakliye 

Karayolu taşımacılığının bir parçası olan parsiyel taşıma günümüzde az maliyetli olması nedeniyle tercih edilmiştir. Rota Lojistik tarafından sunulan hizmette amaç müşteriye az fiyatlı ve güvenli nakliyat işlemi sunmaktır. Ayrıca tek bir araç yardımıyla birden fazla müşterisinin teslimat işlemi gerçekleştirmiş olur. Firmamız ülkeler arası, şehir içi ve şehirler arası taşımacılık gerçekleştirmektedir. 

Singapur Parsiyel Nakliye fiyatları gönderdiğiniz eşyaya göre değişiklik gösterir. Genellikle metreküp hesabı kullanılarak ödeyeceğiniz ücret belirlenir. Eşyanın ağırlığından çok kapladığı alan yani hacmi önemlidir. Bunun için en, boy ve taban çarpılır bulunan sonuç metreküpe çevrilir ve belirlenen fiyat müşteriye çıkarılır. Eşya sayısı, ağırlığı ve seçilen güzergâh fiyatı etkileyen faktörlerdendir. Rota Lojistik tarafından verilen parsiyel hizmetinden hemen yararlanmak için iletişime geçebilirsiniz.

Karayolu üzerinden yapılan ağır yük taşımacılığı ise alışılmışın dışında ağırlığa sahip malzemeler için kullanılır. Özel tırlar bu taşımacılıkta sıkça tercih edilir. Kendi ağılıklarının yanı sıra 11-12 ton malzeme taşıma kapasitesine sahip araçlar bulunmaktadır. Singapur'a doğru yola çıkan araçlar gümrük alanlarından hiçbir sıkıntı çekmeden geçer. 632 kilometrelik yol boyunca eşyalarınıza zarar gelmeden güvenli bir şekilde istenen yere ulaştırılır. 

Singapur Denizyolu Nakliye 

Karayolu ulaşımın yanı sıra Türkiye Singapur rotasına denizyolu da eklenmiştir. Mersin gibi liman şehirlerinden kalkan gemiler Singapur'a gitmek için bu yolu tercih etmektedir. Denizyolu küresel ticaretin ve pazarlamanın en önemli özelliklerinden birisidir. Dünyanın birçok ülkesi ile aktif etkileşim halinde olan Singapur Limanı dünyanın en kalabalık Hong Kong limanından sonra yerini almıştır. Yalnız ticari olarak değil deniz seyahatinde de oldukça kullanışlı alanlara sahiptir.

Yukarıda bahsedilenlerden yola çıkarak günümüzde Singapur denizyolu nakliye oldukça önemli bir yere sahiptir. Rota Lojistik uluslararası anlamda ticaret yapan müşterilerine resmi olarak yardımcı olmaya devam etmektedir. Gerek malzemelerin güvenle ulaşması gerekse yük kapasitesinin genişliği denizyolunun önemini belirtmiştir. Firmamız ürünlerin güvenliğini garanti altına alarak uluslararası sularda resmi olarak nakliye hizmeti vermektedir. 

Avantajlarının yanı sıra kapıda teslimat yapılmadığı için ayrı bir acenteyle anlaşma yapılmalıdır. Denizyolu ile limana getirilen yükler anlaşmış olduğunuz şirket tarafında alınabilir. Denizyolu taşımacılığında kullanılan konteyner ithalat ve ihracat sektörüne büyük katkıda bulunmaktadır. Rota Lojistik olarak uluslararası ölçekte iş yapan firmaların ürünlerini hızlı ve güvenli bir şekilde Singapur'a ulaşmaktadır. Detaylı bilgilendirme için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Singapur Nakliye Fiyatları 

Singapur Nakliye işlemleri uluslararası anlamda dolar üzerinden gerçekleşmektedir. Ülkemizde de bu işlem pek çok faktörden etkilenmektedir. Ortalama bir fiyat aralığı olmamakla birlikte seçilen güzergahlar ve taşınan yükte ücreti etkilemektedir. Rota Lojistik müşteri odaklı oluşturduğu fiyat listesinde en uygun yollar karayolu üzerinden yapılan parsiyel taşımacılıktır. Bunun yanı sıra denizyolu da oldukça önemlidir. Nakliye ücretlerinden muaf tutulan bu güzergâh geniş yük kapasitesi sayesinde tonlarca eşya taşımaktadır.

Singapur nakliye fiyatları karayolu, denizyolu ve havayolunda farklılık göstermektedir. Karayolu parsiyel taşımacılık çokça tercih edilen güzergahlardandır. Hava kargo ise ister şehir içi ister ülkeler arası taşımacılıkta kullanılan bir yoldur. IATA belgesine sahip firmaların gerçekleştirdiği havayolu taşımacılığı farklı alanlarda hizmet vermektedir. Bahsedilen taşımacılıkta havalimanından havalimanına teslim hizmetine ek kapıda teslim imkânı da sunar.


 
Whatsapp'tan Yazın.